Taksaator
Taksaator on metsaspetsialist, kes hindab metsa seisukorda, inventeerides selle kogust, tervist ja kvaliteeti. Ta koostab metsaomanikele metsamajanduskavasid ja annab asjakohaseid soovitusi metsa majandamiseks, vastutades nende soovituste eest. Taksaator töötab metsakorralduse ja metsamajandusega tegelevates organisatsioonides, nagu ettevõtted, riigiasutused ja metsaühistud. Ta on hästi kursis metsa ökosüsteemide ning metsa uuendamise, kasvatamise ja majandamise meetoditega. Taksaator töötab iseseisvalt, planeerides oma tööaega ja tegevusi. Metsatöö nõuab head orienteerumisvõimet looduses, ruumilist mõtlemist, matemaatilisi oskusi, rutiinitaluvust ning füüsilist vastupidavust. Töö eeldab ka armastust looduse ja metsa vastu.
Töötajate arvu muutus
Stabiilne
Töötajate arv
300
Brutopalk
2800 €
Hariduslik ettevalmistus
Erialane kutse- või kõrgharidus
Hea teada
- Eesti ühiskonna jaoks väärtusliku teemaga tegelemine
- Töö looduses
- Töötingimused. Taksaator jagab oma tööaega kontori‑ ja välitöö vahel. Välitöödel on vaja järgida tööohutust ning vajaduse korral kanda turvariideid, ‑saapaid ja kiivrit. Oluline on autojuhiluba ja metsatehnika tundmine. Taksaatori töö toimub põhiliselt metsas ning sõltub nii ilmaoludest kui ka aastaajast. Suurem osa metsast ei ole mootorsõidukiga läbitav, mistõttu tuleb palju liikuda jalgsi. Seega nõuab see töö füüsilist vastupidavust ja head tervist. Taksaatori palgasüsteem on ettevõtetes erinev, see võib olla kindel kuupalk või põhineda tulemustasul. Töötasu oleneb piirkonnast ning sõltub eelkõige töö kvaliteedist ja töötaja kogemustest.
- Töövahendid: sõiduk, arvuti, nutiseade, telefon, metsanduslikud andmebaasid ja kontoritarkvara, GPS-mõõteriistad ja seadmed, droonid, metsa inventeerimise töövahendid (kõrgusmõõtja, juurdekasvupuur, talmeeter, relaskoop, mullapuur, klupp jt)