Õmblustehnoloog
Õmblustehnoloogi peamine ülesanne on tekstiili‑ ja rõivatoodete tootmise efektiivne korraldamine, mis hõlmab planeerimist, protsesside kavandamist ja efektiivsuse analüüsi. Ta peab tundma õmblustehnoloogiaid, materjale, seadmeid ja masinaid ning rakendama kvaliteedijuhtimise meetodeid ja valdkonna standardeid. Tootearendustehnoloog muudab tootekavandid tootmiskõlbulikuks, keskendudes ettevõtte tehnoloogilisele võimekusele ja tootearenduse protsessile. Tootmistehnoloog vastutab uute toodete juurutamise eest, jälgib tootmisprotsessi ning kohandab tooteid ja tehnoloogiaid vastavalt olemasolevatele seadmetele. Õmblustehnoloog teeb disaineritega koostööd, kohandab disainilahendusi tootmismeetoditega, valmistab ja teeb parajaks tootmiseelseid rõivaid, lähtekangaid ja lisandeid, hindab materjalide kvaliteeti, kontrollib lõpptoote kvaliteeti ning arvestavad ökoloogiliste aspektidega. Õmblustehnoloog töötab peamiselt tekstiili‑, rõiva‑ ja nahktoodete tootmisettevõtetes.
Töötajate arvu muutus
Suur langus
Töötajate arv
300
Brutopalk
1050 €
Hariduslik ettevalmistus
Rakenduskõrgharidus
Hea teada
- Võimalus osaleda tootearenduses
- Materjaliteadus on innovaatiline tulevikuala
- Töötingimused. Õmblustehnoloogi töö toimub siseruumides ja kestab tavaliselt 40 tundi nädalas. Sõltuvalt tööandjaga sõlmitud kokkulepetest, tootmisvajadustest või töökorralduse iseärasustest võib tööaeg olla paindlik. Riskitegurite hulka kuuluvad töökohal esinev tekstiilitolm, müra ning tootmisel kasutatavad kemikaalid nagu liimid, mis võivad kuumtöötlemisel või puhastamisel tekitada toksilisi aure. Töö on emotsionaalselt pingeline, nõuab suurt vastutust ja on stressirohke.
- Töövahendid: arvuti, mõõtmisvahendid, joonestusvahendid, erialased tarkvaraprogrammid, printer, tööuurimise vahendid ja tarkvara, erinevad õmblusseadmed ja ‑masinad