Maaparanduse spetsialist
Maaparanduse spetsialist tegeleb maaparandusega ehk maa kuivendamise, niisutamise ja maa veerežiimi kahepoolse reguleerimisega, samuti agromelioratiivse, kultuurtehnilise ja muu maaparandushoiutööga. Tema töö on muuta liigniiske või ‑kuiv ala viljelemiskõlbulikuks taimekasvatusele, samal ajal tagades keskkonnakaitse. Maaparanduse spetsialisti tööülesanne on ka projekteerida maaparanduslikke ja keskkonnakaitserajatisi. Ta jälgib ja hindab maaparandustööde mõju keskkonnale ja põllumajanduslikule tootlikkusele. Tema töös on tähtsal kohal suhtlemis‑ ja koostööoskus, sh võimalike koostööpartnerite leidmine, koostöö edendamine ning hoidmine ning meeskonnatööoskused. Samuti analüütiline ja kontseptuaalne mõtlemine ehk suutlikkus analüüsida probleeme ja olukordi, selgitada välja põhjuslikke seoseid ning prognoosida tagajärgi.
Töötajate arvu muutus
Stabiilne
Töötajate arv
2200
Brutopalk
1700 €
Hariduslik ettevalmistus
Kõrgharidus
Hea teada
- Tulevikus jätkuvalt oluline amet
- Töötingimused. Töö toimub nii kontoris kui ka välitöödel erinevates maastikutingimustes. Võib esineda vajadus töötada muutlikes ilmastikutingimustes. Maaparanduse spetsialiste Eestis tasemeõppes eraldi õppekaval ei koolitata, kuid Eesti Maaülikoolis on võimalik omandada maaparanduse spetsialistile vajalikud teadmised ja oskused „Vesiehituse ja veekaitse“ õppekaval.
- Töövahendid: arvuti, GIS-tarkvara (geographic information systems) ja projekteerimistarkvara, mõõdistamis- ja kaardistamisseadmed