Kasutajakogemuse (UX) disainer
Kasutajakogemuse (UX) disainer arendab veebilehtede ja multimeedia rakenduste kasutajaliideseid, tagades nende kasutusmugavuse ja esteetilise väljanägemise. See hõlmab kasutajaliideste analüüsi, testimist ning kasutajatega suhtlemist, et tuvastada võimalikke probleeme. Ta vastutab selle eest, et valminud veebilahendus või rakendus oleks lihtsalt ja mugavalt kasutatav ning arusaadav igas vanuses ja kasutajakogemustega inimestele. Ta loob teekonnad, mis juhivad kasutajaid süsteemi eri osade vahel, tagades, et kasutajad saaksid hõlpsalt teha vajalikke toiminguid. Kasutajakogemuse (UX) disaineri puhul on tähtis analüüsivõime, et osata õigeid järeldusi teha ning ka ise lahendusi välja pakkuda. Töö on hästi tehtud, kui on valminud kasutajasõbralik veebilahendus või rakendus, kus info on selgesti sõnastatud ning kiirelt ja mugavalt ülesleitav ja usaldusväärne. UX disainer on väärtuslik liige meeskondades, mis tegelevad kasutajakesksete lahenduste arendamisega, nagu IT‑ ja turundusagentuurid, start‑up'id ning muud ettevõtted. Töö on sageli projektipõhine ja hõlmab koostööd kasutajaliidese (UI) disaineritega.
Töötajate arvu muutus
Suur kasv
Töötajate arv
1200
Brutopalk
2100 €
Hariduslik ettevalmistus
Kutse‑ või kõrgharidus
Hea teada
- Tööturul nõutud ametikoht
- Head töövõimalused Eestis ja välismaal
- Töö nõuab suhtlust eri osapooltega
- Töö võib sobida puudega inimesele
- Töötingimused. Töö hõlmab nii arvutikasutust kui ka tavakasutajatega suhtlemist ning meeskonnatööd. Sõltuvalt tööülesannetest võib ametikoht nõuda üsna palju liikumist, mis aga ei välista töö sobivust ka liikumispuudega inimestele. Sõltuvalt töö iseloomust saab seda teha kas kontoris või kodus. Enamasti on tegemist istuva tööga. Kasutajakogemuse (UX) disaineril on võimalik töötada täiskohaga ettevõtetes, olla vabakutseline või osaleda projektides lepingulise töötajana.
- Karjäärivalikud: interaktsioonidisainer, graafiline disainer, digitootedisainer, multimeediadisainer, virtuaalreaalsuse disainer