Hobuhooldaja
Hobuhooldaja peamisteks tööülesanneteks on hobuste hooldamine ja söötmine. Ta osaleb tallihoonete, rajatiste ja territooriumi koristamis‑ ja hooldustöödel, võtab osa hobuste õpetamisest, vajaduse korral ratsutab ja/või rakendab hobust, abistab loomaarsti ja osaleb taastootmisprotsessis. Töös võib ette tulla lühiajalisi projekte, näiteks näituste, võistluste jm korraldamist, töö osaks võib olla tallitehnika kasutamine ning mootorsõidukite juhtimine. Hobuhooldaja töökohaks on hobumajandusettevõte, milleks võib olla hobusekasvandus, sporthobuste tall, ratsakool, ratsakeskus, hobuturismiettevõte jms. Hobuhooldaja töötab nii üksi kui ka meeskonnas ning suhtleb nii kolleegide kui vajaduse korral ka klientidega.
Töötajate arvu muutus
Väike langus
Töötajate arv
80
Brutopalk
950 €
Hariduslik ettevalmistus
Erialane kutseharidus, töö käigus omandatud kogemused
- Töötingimused. Töö toimub peamiselt välitingimustes või siseruumides, kus on tavapärasest madalam temperatuur. Töö peamisteks ohtudeks on töötraumad, aga ka erinevate bioloogiliste, keemiliste (ravimid, desinfitseerimisvahendid) ning füüsiliste (hobuste ja mehhanismide poolt tekitatavad traumad) faktorite poolt tekitatud tervisekahjustused. Töökeskkonnas puutub kokku allergeenidega (heinatolm, karvad, söödatolm jne).
- Töövahendid: arvuti, hobuinventar, treeninginventar, sööda-, allapanu-, sõnnikulaadimis- ja veovahendeid, traktorid, hobutranspordivahendid, transportöörid