Ametid

Haridusasutuse juht

Amet pakub huvi

Haridusasutuse juht korraldab asutuse eesmärgipärast tööd, kehtestab õppekava, valib ametisse õpetajaid ja teisi töötajaid, vastutab eelarve eest, esindab haridusasutust ja juhib projekte. Haridusasutuse juht töötab enamasti lasteasutuse juhi, koolijuhi, õppealajuhataja, rakenduskõrgkooli rektori, ülikooli rektori, teadus‑ ja arendusala juhi või noorsootööasutuse juhina. Lasteasutuse juht vastutab asutuse eesmärkide ja ülesannete elluviimise, õppe‑ ja kasvatustegevuse, põhimääruse alusel lasteasutuses tehtava muu tegevuse, lasteasutuse üldseisundi ja arengu ning raha õiguspärase, sihipärase ja otstarbeka kasutamise eest. Samuti vastutab ta lasteasutusele kasutada antud vara heaperemeheliku majandamise, säilimise ja korrashoiu eest. Koolijuht kehtestab kooli õppekava, esindab kooli ning käsutab kooli eelarvevahendeid seaduse ja kooli põhimäärusega antud volituste ulatuses. Koolijuht kehtestab kooli palgakorralduse põhimõtted ning sõlmib õpetajate ja teiste töötajatega töölepingud. Ta kinnitab koolitöötajate koosseisu ning kehtestab kooli sisehindamise ja arenguvestluste korraldamise tingimused ja korra. Kooli või lasteaia õppealajuhataja koostab tunniplaanid, kooli õppekava ja tunnijaotusplaani ning valmistab ette õppekorraldusdokumendid. Õppealajuhataja juhendab õpetajaid tööülesannete täitmisel ja organiseerib teisi õppetöö korraldamisega seotud toiminguid. Rakenduskõrgkooli rektor esindab rakenduskõrgkooli, nimetab ametisse prorektorid ja sõlmib nendega töölepingud. Rektor kinnitab käskkirjaga kõrgkooli sisekorra‑ ja asjaajamise eeskirjad, struktuuriüksuste põhimäärused, eelarve ning hoolitseb õppe‑ ja arendustegevuse eest. Ülikooli rektor nimetab ametisse prorektorid ja sõlmib nendega töölepingud, tagab ülikooli nõukogu määruste ja otsuste täitmise. Ülikooli rektor hoolitseb õppetegevuse ja teadusuuringute eest, tagab ülikooli eelarveprojekti koostamise ja eelarve täitmise. Juht teadus‑ ja arendusalal kavandab, juhib ja koordineerib organisatsiooni uurimis‑ ja arendustegevust. Noorsootööasutuse juht kavandab ja koordineerib oma asutuse noorsootööd, koostab arengukava ja aastaeelarve, nõustab oma asutuse noorsootöötajaid, esitab projektitaotlusi ja juhib projekte, korraldab töötajatele koolitusi, loob tingimused noorsootöö tegevuste elluviimiseks ning organiseerib oma asutuse haldustööd.

Töötajate arvu muutus

Stabiilne

Töötajate arv

1700

Brutopalk

2600 €

Hariduslik ettevalmistus

Magistrikraad

Hea teada

  • Ühiskonnas väärtustatud amet
  • Mitmekesine ja loominguline töö
  • Tänapäevane töökeskkond
  • Palju võimalusi enesearenguks
  • Pingeline töö
  • Töötingimused. Tööaeg on valdavalt kontoriruumides esmaspäevast reedeni kl 8–17, kuid probleemide ja kriiside korral peab olema valmis töötama ka väljaspool tavapärast tööaega. Töö on pingeline ja vastutusrikas, seetõttu on oluline oma vaimse tervise hoidmine ning stressijuhtimine. Samuti peab olema valmis tegema koostööd ja suhtlema paljude inimestega. Puhkus on 56 päeva, enamasti puhatakse suvel.
  • Karjäärivalikud: lasteaiajuht, õppealajuhataja, koolijuht, rakenduskõrgkooli rektor, ülikooli rektor, juht teadus‑ ja arendusalal, noorsootööasutuse juht, direktor
Rohkem lisainfot

Põhioskused

Digitaalne kirjaoskusIseseisev kasutaja
Keeleoskuseesti keel C1, võõrkeel
12Lävimisoskused
  • 12Lävimisoskused
    Suhtlemisoskus
    Suhtluse juhtimine
    Suhtluse kohandamine
    Näita veel (9)
    10Enesejuhtimisoskused
  • 10Enesejuhtimisoskused
    Enesekehtestamine
    Andmekaitsenõuete järgimine
    Probleemidega tegelemine
    Näita veel (7)
    7Juhtimisoskused
  • 7Juhtimisoskused
    Meeskonna juhtimine
    Meeskonnasuhete arendamine
    Strateegia väljatöötamine
    Näita veel (4)
    5Tehnilised oskused
  • 5Tehnilised oskused
    Digikommunikatsioonioskus
    Esitlustarkvara kasutamine
    Ühistööplatvormide kasutamine
    Näita veel (2)
    4Mõtlemisoskused
  • 4Mõtlemisoskused
    Analüütiline mõtlemine
    Induktiivne mõtlemine
    Kriitiline mõtlemine
    Näita veel (1)
    4Haldamisoskused
  • 4Haldamisoskused
    Kavade ja plaanide koostamine
    Tegevuskava koostamine
    Probleemist teavitamine
    Näita veel (1)
    2Õpetamis- ja juhendamisoskused
  • 2Õpetamis- ja juhendamisoskused
    Õppetegevuse planeerimine
    IKT vahendite kasutamise juhendamine
    1Hindamis- ja uurimisoskused
  • 1Hindamis- ja uurimisoskused
    Teabe sünteesimine
    43Lisaoskused
  • 43Lisaoskused
    Avalik esinemine
    Esindamine
    Organisatsiooni juhtimine
    Näita veel (40)

    Töövaldkonnad

    Haridus ja teadus
  • Uuendatud: 29.10.2024

    Küpsised

    Lehekülg kasutab küpsiseid.