Eripedagoog
Eripedagoog on erivajadustega õppijatega tegelev tippspetsialist, kes toetab ja suunab eakaaslastest eristuva õppija arengut, arvestades õppekava(de) nõudeid ja võimalusi. Eripedagoog arendab õppija tähelepanu ja keskendumisvõimet, taju, mõtlemisprotsesse, mälu ja kõnet, õpetab sotsiaalseid oskusi. Eripedagoogi abi võivad vajada nii eelkooliealised lapsed kui ka põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekooli õpilased. Lisaks õppeasutustele töötab eripedagoog ka tervishoiu‑ ja sotsiaalasutustes, sh rehabilitatsioonimeeskonnas. Eripedagoog nõustab ja juhendab lapsevanemaid, õpetajaid ning haridusasutuse juhte. Ta suudab koordineerida erivajadustega õppijatele vajalike tugimeetmete rakendamist. Eripedagoogi töö nõuab väga head suhtlemis‑ ja koostööoskust, loomingulist lähenemist ning empaatilisust.
Töötajate arvu muutus
Väike kasv
Töötajate arv
1300
Brutopalk
1900 €
Hariduslik ettevalmistus
Erialane vm haridus- või sotsiaalteaduste magistrikraad
Hea teada
- Mitmekesine ja loominguline töö
- Haridusasutuses töötades 56-päevane puhkus
- Töökohad alusharidusest kutseõppeni
- Vastutusrikas ja ühiskonnas väärtustatud amet
- Töö on suure läbipõlemisriskiga
- Töötingimused. Eripedagoog töötab tavaliselt koolis või lasteaias oma kabinetis või rühmaruumis individuaalselt või rühmaga. Ta puutub kokku emotsionaalsete ja füüsiliste ohuteguritega, tal peab olema valmisolek tegutsemiseks keerulistes olukordades.
- Karjäärivalikud: algklasside eripedagoog, hariduslike erivajadustega õpilaste koduõpetaja, koolieelse lasteasutuse eripedagoog, tugiõpetaja, üldhariduskooli vanema astme eripedagoog, täiskasvanute kirjaoskuse õpetaja