Elektroonikatehnik
Elektroonikatehnik valmistab ette, programmeerib, hooldab ja remondib tootmisseadmeid ning jälgib erinevate tootmisprotsesside toimimist. Tema tööülesannete hulka kuulub ka andmete analüüsimine, et neile tuginedes luua uusi lahendusi või parendada vanade süsteemide toimimist. Elektroonikatehniku ametikohale eelistatakse elektroonikaalase, mehhatroonika või automaatika haridusega töötajaid. Tehnikust võib saada insener, kui omandatakse kõrgharidus. Ta töötab tavapäraselt tootmis‑ ja tööstusettevõtetes, kus koostatakse ja valmistatakse erinevaid elektroonikakooste või neid sisaldavaid tooteid. Tema töö tähendab tihedat koostööd inseneride ja tootmisega, kellele ta annab pidevat tagasisidet süsteemide ja toodete toimimise kohta. Elektroonikatehniku töö on edukas, kui elektroonikasüsteemid ja toodete vead on optimaalse ajaga ja täpselt fikseeritud, vigade tuvastamine on efektiivne ning vigade raporteerimine ja tagasisidestamine eri osapooltega sujuv. Elektroonikatööstuse rahvusvahelistele nõuetele vastamiseks peavad töötajad läbima valdkondlikud koolitused (IPC), mistõttu püsib pideva täienduskoolituse vajadus.
Töötajate arvu muutus
Suur kasv
Töötajate arv
600
Brutopalk
1600 €
Hariduslik ettevalmistus
Erialane kutsekeskharidus VÕI keskharidus ja töökohal või täiendusõppes omandatud oskused
Hea teada
- Innovaatiline tulevikuala
- Mitmekesised karjäärivõimalused
- Töötingimused. Elektroonikatehniku tööd ei ole üldjuhul võimalik teha kaugtööna, küll aga töötatakse sageli graafiku alusel. Töö võib sobida ka puudega inimesele, kui ettevõttes on vastavad tingimused loodud. Sõltuvalt süsteemist või tootest tuleb testimiseks või remontimiseks kasutada selleks ettenähtud turvalist keskkonda ja vastavaid turvariideid, nt kindaid, kitlit, elektrostaatikat maandavaid jalanõusid vms. Töö eripäraks võib olla töötamine väikeste detailidega, mis eeldab head nägemist ja värvide eristamist. Töökeskkond on seotud elektriohuga ja ta võib oma töös kokku puutuda kemikaalidega. Head võimalused on leida tööd nii Eestis kui ka v älismaal.
- Karjäärivalikud: insener, elektroonikaseadmete koostaja, elektroonikaseadmete remontija, veaotsija, seadistaja, remontija, hooldustehnik, parandaja, häälestaja, jootja